Tuesday, September 18, 2012

Kinomania i islamofobia

Zastanawiałem się jak może być skuteczna metoda leczenia tej przypadłości, na którą cierpi coraz więcej europejczyków bombardowanych z ekranu ekscesami przedstawicieli religii pokoju. Wydaje mi się że zastosowana przez samych muzułmanów pionierska metoda leczenia islamofobii, oparta na chęci przestraszenia oponenta w dyskusji połączonej z ewentualnym jego fizycznym wyeliminowaniem gwarantuje uzyskanie pożądanego rezultatu. Chory postawiony przed wyborem: albo przestanie się bać islamu albo zginie z pewnością wybierze to pierwsze. To pewne że miło mieć jakiś wybór w życiu. James Holmes  dokonując zamachu podczas seansu "Batmana", nie rozwodził się na temat jakości walorów artystycznych w.w. filmu, po prostu wyciągnął broń i zaczął strzelać do ludzi, którzy zdecydowali że tego dnia zapoznają się z sensacyjną treścią. Zastanawia mnie czy pracownicy międzynarodowej firmy kurierskiej zapoznali się z produkcją "Niewinność muzułmanów", lub zdążyli wyrazić swoją opinię przed dokonaniem na ich busa zamachu zakończonego tragicznym zejściem niezainteresowanych tematem przed atrapą kina gdzie odbywały się projekcje kontrowersyjnego filmu puszczanego tylko i wyłącznie przez talibów.

Kinomaniacy islamscy postanowili uderzać we wszystko co nie jest związane ze światem filmu, zaczynając od pikiet po ambasadami, zwyczajowo nie zajmującymi się produkcją kinematograficzną. Okazyjnie deptano fotografie sławnego reżysera Obamy. Po zdewastowaniu wszystkiego do okoła co nie miało nic wspólnego kinem najwyraźniej do kinomaniaków dotarło wreszcie że należy zająć się mityczną produkcją obrażającą ich kochanego proroka. Apogeum kuriozalnych zachowań osiągnięto w Pakistanie, gdzie doprowadzono(?) do zablokowania całego portalu YouTube, razem z filmami przedstawiającymi islam jako religię pokoju. I dobrze, przecież wszyscy widzą "że to kłamstwa".PS:
Post sponsorowany przez "Death To Hollywood"


5 comments:

 1. Ale chyba nie oczekiwałeś logiki w tej sekwencji wydarzeń.
  Swoją drogą, to budujące... film który poruszył takie masy ludzkie ;) aż szkoda, że to taka żenująca szmira. Ironią losu jest fakt, że tylu ludzi straciło już życie z jego powodu. Utwierdza mnie to jedynie w przekonaniu, że świat (cywilizacja ludzka) jest tworem z pogranicza idiotyzmu i absurdu

  ReplyDelete
  Replies
  1. sekta sekcie nie równa, jednak osobiści wole scjentologów i ich złowróżbne smsy.

   Delete
 2. Proponuję uznać głupotę za zbrodnię przeciwko ludzkości!

  ReplyDelete
  Replies
  1. to by uderzyło w największą grupę interesów.

   Delete
 3. Great and odd film, Trolls was progressivly worse than the first which takes some doing and probably breaks the laws of physics.Having spent some time in The Middle East i know what is reported on the news is not what actually happens. Media has newspapers to sell, that is their main agenda and..fear sells.
  Of course we should not ignore facts, but critical thinking is what we need.

  ReplyDelete