Thursday, August 23, 2012

Lisie nie zatrzymuj postępu, "Najwyższy Czas" wypierdolić Terlika w kosmos.


W piśmie konserwatywno-liberalnym "Najwyższy Czas", znalazłem taki oto fragment poruszający problematykę pierwszego polaka na Marsie:
"Być może wysłano by również środki umożliwiające powrót. Zakładam jednak, że zgłosiłoby się tysiące ochotników gotowych zaryzykować czekanie na Marsie na możliwość powrotu – zwłaszcza spośród osób cierpiących na choroby genetyczne, wskutek których umarliby w wieku lat 40 (są takie). Bardzo wielu takich ludzi chciałoby przed śmiercią odbyć fascynującą podróż i zasłużyć się Polsce i Ludzkości – dlaczego im tego zabraniać? A przyniosłoby to – na oko – dalszą pięciokrotną redukcję kosztów!"
Nurtuje mnie jedno pytanie, gdzie można znaleźć fanatyków z taką nadbudową ideologiczną, spełniających wyżej wymienione kryteria. Oczywiście odpadają ludzie chorzy fizycznie, oni prawdopodobnie nie zniosą trudów podróży i zginął przedwcześnie. Zdobywcą kosmosu niekoniecznie musi być geniuszem przewyższającym intelektem psa Łajkę. Pionierem może zostać archetypowy islamski fanatyk, który bez zadawania zbędnych pytań odda swe życie dla wyższych idei. Nie może być to jednak skomplikowany i myślący polimat, mający skłonność do zadawania niewygodnych pytań, wystarczy że uwierzy w historyjkę spotkania z 72 dziewicami i możliwość porozmawiania z Allahem. Ponieważ jego wizja boga nie różni się od tej infantylnej, wykreowanej przez prymitywne plemiona nie będzie z tym większego problemu. Operując w polskich realiach stan osobowy mogący zaspokoić tego typu zapotrzebowanie jest nieporównywalnie mniejszy niż w teokracjach islamskich. Liczy się jakość nie ilość! Polską odpowiedzią powinno być wysłanie parszywej 13 reagującej na czerwień marsjańskiej gleby jak byk na płachtę, Terlikowskiego i dwanaście moherów z dwiema deskami zbitymi na krzyż, których będzie można bronić przed zakusami Lorda Vadera-sekularysty. Kolonia wybudowana przez niestrudzonych marsonautów, będzie prawdopodobnie nawiązywać do wczesnego gotyku z przeznaczeniem dla psa Łajki, na budę.

No comments:

Post a Comment