Prace prezentowane na wystawie obejmują dekadę pracy twórczej dwóch poznańskich artystów , Piotra Drojeckiego i Dariusza Skitka .Podczas kilkunastoletniej bezinteresownej działalności na rzecz kultury, byli zaszczyceni możliwością wystawiania prac w wielu miastach w Polsce, lecz nigdy nie doczekali się wystawy
zorganizowanej przez państwowe ośrodki kultury w ich rodzinnym mieście.